Do góry

Projekt edukacyjno – charytatywny


 29 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się projekt edukacyjno – charytatywny połączony z lekcją otwartą z języka angielskiego. Uczniowie klasy VIII pod opieką Pani Eweliny Gąsiorek, w bardzo ciekawy sposób przedstawili kulturę i tradycje krajów anglojęzycznych.

Wykonali charakterystyczne makiety oraz przygotowali przysmaki pochodzące z tych krajów. Cały dochód przeznaczyliśmy na utrzymanie szkoły w Togo w Welou, gdzie nasza szkoła, jako placówka należąca do Rodziny Szkół Jana Pawła II, dożywia dzieci z tejże szkoły, noszącej również imię naszego Patrona. Opiekunem projektu była pani Ewelina. Gąsiorek.

Wyrażam ogromną radość, że tego typu projekty cieszą się w naszej szkole, wśród nauczycieli, pracowników, rodziców i samych uczniów dużym zainteresowaniem.  Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w ten właśnie sposób, kształtują wśród młodych ludzi empatię i wrażliwość na potrzeby innych.

Wiesław Jemioło – dyrektor szkoły.