Do góry

Karnawał w naszej szkole


007

Karnawał to tradycja, która w pewien sposób powiązana jest z chrześcijaństwem. Jest to wyjątkowy czas ucztowania, radości i zabawy i trwa w okresie od Święta Trzech Króli do Środy Popielcowej. W tym czasie bawią się dorośli, ale nie tylko, jest to również doskonała okazja do zabawy dla dzieci. Najmłodsze dzieci z naszej szkoły, każdego roku z niecierpliwością oczekują na moment rozpoczęcia się szkolnego balu karnawałowego. W tym dniu, mogą się bowiem spełnić ich małe marzenia, gdyż mają okazję, ze zwykłego dziecka przeobrazić się w wymarzoną postać ze świata swoich baśni lub też ulubionej książki. Bal przebierańców, odbył się w naszej szkole w dniu 8 lutego 2020 roku i okazał się nadzwyczaj atrakcyjną formą rozrywki i spędzenia wolnego czasu, dostarczając najmłodszym wiele atrakcji i uśmiechu. Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła grupa animatorów, która nie pozwoliła na nudę, zamieniając szkołę w krainę pełną: wróżek, księżniczek, kowbojów, strażaków, policjantów, żołnierzy, misiów, rycerzy i innych barwnych postaci. Przy dźwiękach radosnej muzyki, dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi koleżankami i kolegami, a także swoimi rodzicami i wychowawcami. W czasie balu odbyła się również, jakże ważna sesja zdjęciowa, podczas której zostały uwieńczone na pamiątkę wspaniałe karnawałowe kreacje. W imieniu dzieci, dziękuję w szczególności wychowawcom i  rodzicom za organizację karnawałowego balu. Zapraszamy do obejrzenia relacji na Facebooku.

Wiesław Jemioło – dyrektor szkoły.