Do góry

Informacje dla rodziców


Dzień Dziecka 2016                                                                                                

W dniu 28 maja 2016 roku w Dobryninie (przy budynku OSP) w godzinach od 1400 do 1900, odbędzie się piknik połączony z tradycyjnymi obchodami „Dnia Dziecka”. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci naszej szkoły na wspólne spotkanie i aktywne spędzenie wolnego czasu. W ramach pikniku dla uczestników zostaną zorganizowane konkursy i zabawy m.in. zawody sportowe, a na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody. W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobryninie, z tej okazji, jak również z okazji „Święta Szkoły” obchodzonego corocznie w dniu 18 maja został ogłoszony konkurs plastyczny „Dobrynin – moja mała Ojczyzna – Ojczyzna w myśli Jana Pawła II”. Zebrane prace zostaną poddane ocenie jury, a następnie nagrodzone podczas pikniku i wystawione w szkole, gdzie będzie można je podziwiać.  Nad bezpieczeństwem imprezy czuwać będzie OSP z Dobrynina, która przygotuje dla dzieci specjalne atrakcje w postaci pokazu gaszenia ognia, a także krótkiej przejażdżki samochodem strażackim. Wszyscy uczestnicy pikniku zostaną zaproszeni do wspólnego grillowania, na dzieci  zaś czekają atrakcje na placu zabaw oraz słodkie niespodzianki.

 


Święto Szkoły 2016

W dniu 18 maja 2016 roku obchodzimy „Święto Szkoły”. Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów wraz z Rodzicami oraz Rodzeństwem lub całą Rodziną na Mszę św. oraz specjalne Nabożeństwo Majowe połączone z krótką nauką Jana Pawła II nt. Ojczyzny. Dzień ten, jest wprawdzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, jednak szkoła zapewnia w tym dniu opiekę wszystkim dzieciom, których rodzice pracują i nie mają zapewnionej dla nich właściwej opieki w domu oraz zgłoszą ten fakt do wychowawcy danego oddziału lub dyrektora szkoły. Również z tej okazji wśród uczniów został ogłoszony konkurs plastyczny „Dobrynin – moja mała Ojczyzna – Ojczyzna w myśli Jana Pawła II”. Zebrane prace zostaną poddane ocenie jury, a następnie nagrodzone podczas Dnia Dziecka i wystawione w szkole, gdzie będzie można je podziwiać.

 


Dzień Matki 2016

W dniu 24 maja 2016 roku o godzinie 1200, obchodzimy w szkole „Dzień Matki”. Serdecznie zapraszamy wszystkie Mamy dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas od pierwszej do trzeciej. W programie piosenki i występy artystyczne w wykonaniu dzieci połączone z najlepszymi życzeniami dla swoich Mam. W tym dniu odbędzie się również zebranie z Rodzicami o godzinie 1600 . Rodzice, którzy wezmą udział w uroczystości „Dnia Matki” w szkole, będą mogli po jej zakończeniu spotkać się z wychowawcami oddziałów, a tym samym nie uczestniczyć w spotkaniu z rodzicami o godzinie 1600.

 

 

Dzień Dziecka w Gminie Przecław 2016

W dniu 5 czerwca 2016 roku zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami oraz rodzeństwem na Gminne obchody „Dnia Dziecka” w Przecławiu. W programie występy dzieci (również z naszej szkoły), które będą prezentowały na scenie różne bajki w wybranej przez siebie  formie (scenki, piosenki inne …). Nasza szkoła przedstawi scenę z bajki „Kraina lodu”.

 


Spotkanie z pisarzem 2016

W dniu 14 czerwca 2016 roku  w szkole w Sali Papieskiej odbędzie się spotkanie z Panem Wojciechem Ulmanem. Jest on autorem kilku tomików bajek, w których przekazuje swoje zamiłowanie do przyrody, fotografii i historii. Bajki są ilustrowane przez Ewę Kielar, absolwentkę krakowskiej ASP. Z jej rysunków wykonywanych kredkami lub piórkiem dziecko samo może nauczyć się rysować. Serdecznie zapraszamy!