Do góry

Wycieczka do Krakowa


W dniu 3 października 2018 roku uczniowie klasy trzeciej oraz oddziału przedszkolnego wraz ze swoimi wychowawcami, opiekunami i rodzicami wyruszyli po przygody do Ogrodu Zoologicznego i Muzeum Przyrodniczego w Krakowie oraz do Grodu Kraka. Podróż przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Kraków przywitał nas jak na tą porę roku, słoneczną aurą.

 

Celem wycieczki był kontakt z przyrodą, poznanie środowiska przyrodniczego, upowszechnianie zdrowego stylu życia poprzez zainteresowanie różnorodnością gatunków zwierząt, a także poznanie historii, tradycji i zabytków naszego kraju w kontekście 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wycieczka była także okazją, do utrwalania reguł kulturalnego zachowania w grupie rówieśniczej poza szkołą. W ogrodzie zoologicznym oraz muzeum przyrodniczym dzieci oddziału przedszkolnego miały okazję zobaczyć z bliska niespotykane, na co dzień egzotyczne gatunki zwierząt, poznać ich zwyczaje i tryb życia. Ogród Zoologiczny i Muzeum Przyrodnicze oczarowały najmłodszych uczniów naszej szkoły bogactwem przyrodniczym całego świata, a zwiedzanie tych miejsc było nie tylko wspaniałym przeżyciem i lekcją przyrody, ale okazało się fantastycznym sposobem spędzenia wolnego czasu. Jesteśmy przekonani, że bezpośredni kontakt z przyrodą sprawi, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci.

Kolejną, równoległą i niewątpliwie wielką atrakcją było zwiedzanie pod okiem przewodnika, przez uczniów trzeciej klasy, Krakowskiego Runku oraz Wawelu. Bezpośrednie spotkanie z tak dużą liczbą ważnych dla każdego Polaka miejsc historycznych, wywarło na młodych zwiedzających ogromne wrażenie. Wycieczka nie tylko wzbogaciła wiedzę dzieci o Krakowie, ale z pewnością dostarczyła im wielu ciekawych wrażeń.

Jako dyrektor szkoły a zarazem współuczestnik wyjazdu, dziękuje wychowawcom, opiekunom oraz rodzicom za wszelką pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu wycieczki.

Wiesław Jemioło – dyrektor szkoły.